Aantal personen:
Bereidingstijd:
Met zelfrijzend bakmeel:
150 g zelfrijzend bakmeel
snufje zout
1,5 dl melk
1 ei
1 liter zonnebloemolie
Met bier of spuitwater:
150 g bloem
snufje zout
1 ei
1,5 dl alcoholvrij bier of spuitwater
1 liter zonnebloemolie
Zoete beignets:
* plakken appel (eventueel bestrooid met kaneel of gemberpoeder)
* plakken ananas(drooggedept)
* plakken of stukjes banaan
* schijven mango
* hele aardbeien
Of hartige flappen:
* grote garnalen
* grote champignons
* plakken kaas (bijv. brie of camembert)
Met zelfrijzend bakmeel:
De olie verhitten tot 180 g .De bloem met het zout boven een kom zeven. Met de mixer al kloppend de melk beetje bij beetje toevoegen tot een glad beslag ontstaat. Tenslotte het ei doorroeren. Het beslag direct gebruiken.
Met bier of spuitwater
De olie verhitten tot 180 g. Het ei losroeren. De bloem met het zout boven een kom zeven en het ei er doorroeren. Beetje bij beetje het bier/spuitwater er doorroeren tot een glad beslag ontstaat. Het beslag direct gebruiken.
Het bakken:
Door het beslag een vulling naar keuze halen en de beignets in de hete olie in porties in ca. 4 minuten goudbruin bakken. De beignets laten uitlekken op keukenpapier en warm of koud serveren.
Bron/inzender:
Nog geen reacties, wees de eerste!
Zonder kaas | Met kaas | Met bier | Kip met pesto | Vis zonder knoflook | Rundvlees met wijn | Vegetarisch met noten en kaas | Kip zonder knoflook |